Daavlin

Slovak

Spoločnosť Daavlin je výrobcom UV fototerapeutických zariadení a príslušenstva, ktoré sú nasadzované pri širokej škále kožných ochorení ako napríklad psoriasis, vitiligo a atopic dermatitis. Produktová rada zahŕňa zariadenia používané či už v nemocniciach, klinikách, školiacich centrách ako aj zariadenia pre domácu liečbu prípadne menšiu kliniku.   

Spoločnosť Daavlin pôsobí a ponúka vo svete svoje výrobky už vyše 20 rokov. Naše produkty sú používané v mnohých prestížnych lekárskych centrách, klinikách a nemocniciach. Mnohé dôležité odborné štúdie sú založené na použití produktov práve spoločnosti Daavlin.

Okrem hlavných diagnóz ako psoriasis, vitiligo a atopic dermatitis, existuje ďalšie množstvo kožných ochorení, ktoré spadajú pod UV fototerapiu a je ich možné terapeuticky liečiť produktmi spoločnosti Daavlin. Spomeňme aspoň: mycosis fungoides (t-cell lymphoma), lichen planus, pityriasis rosea, seborrheic dermatitis, granuloma annulare, scleroderma prípadne HIV-príslušné dermatózy.

Nasleduje stručný opis jednotlivých produktov:

3 Series…je séria celotelových fototerapeutických kabín, používaných najmä v prostredí nemocníc a na odborných klinikách. Kabínu možno podľa požiadaviek osadiť žiaričmi až do celkového počtu 48 a to UVA a (pripadne v kombinácií s) NB UVB. Kabína je vybavená a riadená  systémom Smart Touch prípadne jednoduchším kontrolným systémom Flex control zo vstavanou dozimetriou. Smart Touch je hlavný kontrolný systém spoločnosti Daavlin zo vstavanou pacientskou databázou, liečebnými protokolmi, konfigurovateľným hlasovým informačným systémom, notifikáciou a celou radou ochranných prvkov.

UV Series…kabína na celotelovú fototerapeutickú liečbu, rozmerovo menšia ako 3 Series model a to predurčuje jej použitie v stiesnených priestoroch. Je vhodná aj pre domácu liečbu. UV Series kabína môže byť osadená až 24 žiaričmi a to typovo UVA, NB UVB, BB UVB. Riadenie procesu liečby vykonáva Flex kontrolný systém zo zabudovanou dozimetriou.

Lumera…Momentálne posledný prírastok Daavlin produktov, tento patentovaný nástroj je určený na lokalizovanú liečbu vysoko intenzívnym UVB žiarením celého tela.

Bezpochyby  najinovatívnejším prvkom je špeciálny hrebeň založený na princípe optických vlákien, zabezpečujúcich dokonalý prenos UV žiarenia priamo k vlasovej pokožke. Touto inováciou sa podarilo odstrániť všetky predchádzajúce problémy pri liečbe vlasovej pokožky.

M Series…jednotka na liečbu nôh a rúk môže byť osadená až 10-timi žiaričmi UVA či UVB (široko aj úzko spektrálnymi). Žiariče umiestnené v základni tak ako aj v hornej časti krytu, jednoducho a rýchlo zabezpečia účinnú liečbu končatín. Ďalej je tu možnosť dodania prídavného stolíka na dve jednotky (súčastná liečba nôh aj rúk).

7 Series…Štýlovo spracovaný dizajn a štíhla konštrukcia navrhnutá pre použitie hlavne v domácom prostredí, ktorá však na druhej strane vyhovie  aj potrebám a priestorom odbornej praxe vďaka malým rozmerom a svojej vysokej liečebnej účinnosti. Jednotka je konfigurovateľná na 4 až 10 žiaričov, UVA, BB UVB a NB UVB.  Prídavné krídlo dverí umožní celoplošné pokrytie tela pacienta. Navyše panel po privretí  krídel nijako nenarušuje homogenitu prostredia, v ktorom je umiestnený.

2 Series … Je zmenšená verzia 7 Series panelu a účelne prispôsobená na lokálnu liečbu menších plôch tela ako napríklad oblasť trupu alebo nôh.

DermaPal … Teraz už v prevedení s digitálnym časovačom, je cenovo nenáročné riešenie potreby lokalizovanej liečby prípadne rieši požiadavku príručného UV žiariča. Odnímateľný hrebeň nájde použitie pri ošetrovaní vlasovej pokožky. Zariadenie sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a praktickým obalom, ktorý je uspôsobený požiadavkám pacienta pri pravidelnej liečbe aj počas cestovania. DermaPal sa dodáva vo vyhotoveniach s UVA, BB UVB a NB UVB žiaričom.

Príslušenstvo…Daavlin ponúka kompletný sortiment fototerapeutického príslušenstva vrátanie žiaričov a ochranných okuliarov. Momentálne sú v ponuke už aj ochranné okuliare proti laserovému žiareniu.

Všetky Daavlin produkty sú projektované na pripojenie do akéhokoľvek celosvetovo štandartného elektrického systému.

Daavlin disponuje celosvetovou distribučnou sieťou s množstvom predajných miest. Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte distribútora z príslušného regiónu, alebo predajného miesta. Radi využijeme možnosť obslúžiť Vás